Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Poslední zvonění 2023

Něco se děje. Studenti z 8.A, 8.B a 6.D se tváří tajuplně a 27. dubna školním rozhlasem všem přítomným oznamují, že následující den nebude zcela určitě vstup do školy zadarmo.

A je to tady – 28. dubna 2023 stojí před školou výběrčí daní a každý, kdo si chce dnešní den s maturanty užít, se musí alespoň drobnou peněžní částkou vykoupit.

Všichni vcházejí do tříd a trochu nervozity je vidět i na učitelích. I oni mají nelehký úkol. Příkaz zní jasně: zapnout ve své třídě počítač, dataprojektor a přesně v 8:00 kliknout na internetový odkaz. V 7:45 maturanti odvádějí z každé třídy dva studenty, vedoucí třídních týmů. Co s nimi bude? Úderem osmé se na projektovém plátně zjevuje pan profesor Kvirenc ve své pracovně. Proboha! Generální zkoušení z dějepisu?

Nene, tentokrát hřímá ze svého křesla v roli Snowa jako reprezentant Kapitolu, oznamuje, že studentské povstání bylo potlačeno, iniciátoři zatčeni a vyzývá všechny aktéry k velkému klání a měření sil, které se odehraje na školním hřišti.

Maturanti pro své mladší spolužáky připravili 19 stanovišť, na kterých musí prokázat nejen svou sportovní zdatnost, šikovnost a obratnost, ale i všeobecné znalosti. Je jim počítán čas a splněný úkol je stvrzen „maturitním“ podpisem.  A tak čas při plnění všech úkolů v Hunger games rychle utíká. Vítězové byli po zásluze odměněni.

Na závěr probíhá ještě dražba, v níž je tradičně za nejvyšší částku vydraženo prominutí obávaných zkoušení z matematiky a z dějepisu, zájem je i o povolenku umožňující dvakrát za rok předběhnout ve frontě na oběd.

Počasí nám přálo a ke zpříjemnění určitě přispělo i skvělé občerstvení, které za lidové ceny maturanti nabízeli. Výtěžek celé akce byl maturanty odeslán na charitativní účely.

Maturantům děkujeme za hezké dopoledne a teď už nám jen zbývá popřát jim hodně štěstí a pevných nervů při maturitních zkouškách.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti