Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Pro Ukrajinu studenti GyBu "napekli" téměř 86 tisíc korun

Před jarními prázdninami, ve středu 2. 3. a ve čtvrtek 3. 3. 2022, jsme ve vestibulu Gymnázia Budějovická uspořádali dobročinnou sbírku "Pečení pro Ukrajinu". 

 

Sbírka byla spontánně vyhlášena v reakci na vypuknutí vojenského konfliktu na ukrajinsko-ruských hranicích a inspirovala se akcí „Pečení pro Peru", která pod záštitou školy proběhla před několika lety.

 

Organizace prvního dne se ujali studenti maturitní bilingvní třídy 6D, kteří konání sbírky avizovali už poslední únorové pondělí ve školním rozhlase. Následující den se objevily po celé škole plakáty propagující program, který se kromě prodeje zákusků a sladkostí, jež připravovali sami studenti, zaměřil také na nabídku vkusných keramických výrobků a na dražbu triček s designem vybízejícím k zachování míru na Ukrajině. Zásoby, které studenti napekli, byly bleskurychle vyprodané: už po druhé přestávce, kdy akce začala, byly stoly s pochoutkami všeho druhu takřka vybíleny. Studenti, učitelé i ostatní zaměstnanci školy projevili o nabízené dobroty velký zájem. Pokračovalo se tedy dražbou triček, do které se zapojila i sama paní ředitelka. Trička se nakonec vydražila dohromady za 8 tisíc korun.

 

Druhý den - ve čtvrtek 3. března - převzaly organizační štafetu sbírky se stejným konceptem mladší ročníky, tj. zejména předmaturitní třídy 7A, 7B a 5D.

 

Každý, kdo jakkoli přispěl, si mohl vybrat ze dvou kas, které připravil pan školník: jedna patřila účtu ukrajinské ambasády, druhá organizaci Člověk v tísni. Výdělek za první den činil 49 251 Kč, za druhý den pak 36 671 Kč. Celkově tak GyBu na podporu Ukrajiny vybralo 85 922 korun českých, z toho 41 781 korun bylo zasláno na účet ukrajinské ambasády a 44 141 Kč Člověku v tísni.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti