Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Maturity v bilingvní třídě 6D

Dne 16. května 2023 v 7:45 byly za přítomnosti španělské inspektorky, Sra. Dña. Manzanero Tello, María Pilar, předsedkyně maturitní komise, doktorky Anny Mištinové, místopředsedkyně Mgr. Kateřiny Krýzlové, paní ředitelky PaeDr. Zdeňky Bednářové a třídní profesorky PhDr. Renaty Trnkové slavnostně zahájeny maturitní zkoušky v 6D, třídě bilingvního, česko-španělského studia.

Po slavnostních projevech, ve kterých samozřejmě zazněla především přání studentům k úspěšnému zdolání zkoušky, prohlásila předsedkyně maturitní komise v 8:00 zkoušky za zahájené.

Hned první čtveřice zkoušených maturantů ukázala ostatním, že štěstí přeje připraveným, a komise je svým laskavým a vstřícným přístupem přesvědčila, že nepůjde o lítý boj mezi nepřáteli, ale o příjemné popovídání si na vybrané téma.

A tak ty čtyři dny utíkaly, v třídní statistice přibývala vyznamenání (7 studentů), z toho 5 bylo samých jedniček, ostatní prospěli a došlo jen k jedinému klopýtnutí v zeměpisu, které ze statistiky v září jistě zmizí. Bohužel jednoho ze studentů zastihly v nepravou chvíli vážné zdravotní komplikace, které mu znemožnily se ke zkoušce dostavit, a tak i on bude maturitu skládat až v zářijovém termínu.

V pátek 19. května už všem zářily na tvářích úsměvy, některým děvčatům se v očích leskly slzy, protože slova loučení ze strany vyučujících, paní ředitelky i poděkování samotných studentů byla velmi emotivní.

Za úspěchy studentů však nestojí jen oni sami a jejich vyučující, ale také jejich rodiče a blízcí, kteří je po celou dobu podporovali. Ti měli možnost se 23. května zúčastnit slavnostního předávání maturitních vysvědčení v Institutu Cervantes a slyšet samou chválu na své děti, kterou nešetřili ani zastupitelé Španělského království, atašé pro vzdělávání Dña. Cal Linares Amaya a ředitel Institutu Manglano de Garay Gonzalo.

Na závěr bychom rádi našim absolventům popřáli to, co už od nás slyšeli několikrát: hodně úspěchů nejen na vysokých školách, které si vybrali, ale především šťastný a spokojený život.

Třídní profesorka PhDr. Renata Trnková

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti