Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Poslední zvonění 2022

Loučíme se s posledními ročníky

Čtvrtek 28. dubna 2022. 7:45 – zvoní. Co se děje? Budovou se rozezvučí školní rozhlas. Rozechvělý hlas paní zástupkyně Jahodové vyhlašuje evakuaci – škola je přepadena.

V tu chvíli se celou budovou rozezní hlasitý zpěv: „ Una mattina mi son´solgliato, o bella ciao, bela ciao…" A je jasno. Školu přepadli lupiči v maskách a červených kombinézách. Na hřiště, kam se všichni studenti se svými profesory evakuovali, přivádějí v poutech paní ředitelku a té nezbývá než jim předat vedení školy.

 

Ujali se ho skvěle. Z lupičů se vyklubali studenti posledních ročníků, kteří se rozhodli, že svůj poslední den strávený ve škole zpestří i svým mladším spolužákům. A tak se někteří pustili do sportovních klání, jiní dali přednost casinu, fotokoutku či luštění záludných šifer, mnozí přišli podpořit své profesory soupeřící mezi sebou ve vědomostním kvízu.

 

Program vrcholí losováním dárků z tomboly a dražbou cenných papírů v podobě nejrůznějších omluvenek za pozdní příchody podepsaných samotnými profesory. Nejvíce ceněným se nakonec stává dokument opravňující jeho majitele omluvit se ze zkoušení z dějepisu v momentě, kdy je vyvolán.

 

Kromě zábavy se lupiči postarali i o gastronomické zážitky – u malých stánků si každý mohl za drobné peníze koupit sušenky, cupcaky, malé dortíčky a slané pečivo, dokonce i grilované speciality. Místní bar pak nabízel výborné míchané nealkoholické nápoje.

 

Nakonec se maturanti se všemi rozloučili tradičním průvodem po chodbách školy za doprovodu zvonění a cinkotu klíčů všech spolužáků a profesorů.

 

Všichni jsme si to moc užili a doufáme, že poslední zvonění našich maturantů přinese radost i těm, kteří se sice nezúčastnili, ale kterým studenti předají výtěžek celé akce v podobě charitativního daru.

Studentům ze 4.E, 6.D i 8.A děkujeme a přejeme šťastnou ruku při losování maturitních témat, dobré výsledky a hodně štěstí při přijímacích zkouškách na vysokou školu.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti