Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Feria de Libros usados en idiomas estudiados en GyBu

V pátek 22. 4. 2022 se v naší škole uskutečnil projekt věnovaný Světovému dni knihy a autorských práv, který organizovaly španělské vyučující Gema de Miguel Gutiérrez a Lucila González Alfaya společně s žáky dvojjazyčné česko-španělské třídy 4D.

Cílem akce bylo uspořádat ve vestibulu školy o přestávkách tzv. Trh použité četby v různých jazycích/ Feria de Libros Usados/ Used Books Fair/ Büch Fest atd.).

Beletristické tituly v různých jazycích (v angličtině, češtině, němčině, španělštině, ale také ve francouzštině, italštině, latině), jež studenti, učitelé a další zaměstnanci školy již doma „neužijí", byly dárkově zabaleny tak, aby nebyly rozpoznatelné, a doplněné jen popiskem s malou nápovědou sepsanou v jazyce samotné knihy.
Každý, kdo v období před samotným datem 22. 4. dárkově zabalenou knihu do akce dodal, obdržel na oplátku v daný pátek jinou.

Knihy, které nakonec nenašly „své čtenáře", žáci 4D v rámci aplikované environmentální výchovy roznesli po tzv. knižních budkách umístěných po Praze a okolí.

Velmi děkujeme studentům 4D za to, že tímto způsobem propojili výuku jazyků a četby na celé škole v podobě příjemné knižní akce. Potěšilo nás, že i v moderní digitální době měl projekt pozitivní ohlas mezi milovníky klasických tištěných knih s jejich charakteristickou vůní.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti