Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Aktivity španělské sekce

El pasado 25 y 26 de marzo la Sección Bilingüe de Praga (GyBu) acogía como anfitriona a todos los participantes en el XIV Festival Nacional de Teatro en Español de la República Checa y lo hacía en Divadlo na Prádle.

Číst více...

Ve dnech 26. 2., 29. 2. a 1. 3. 2024 navštívila naši školu skupinka 7 studentů a jejich 2 vyučujících - Maite Rodríguez Álvarez a Alejandro Ascanio Godoy - v rámci evropských projektů Erasmus.

Číst více...

El 1 de diciembre de 2023, los alumnos de 5.D realizaron un taller donde pudieron ver la relación que existe entre la ciencia y la cocina. El taller tuvo lugar en el instituto Cervantes de Praga y estuvo dirigido por cuatro científicos del Departamento de Bioquímica y Biología Molecular de la Universidad Complutense de Madrid (España).

Číst více...

V úterý 5. 12. se žáci 4. ročníku dvojjazyčného studia u příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením vydali na zajímavý interaktivní koncept expozice s názvem Neviditelná výstava. Lze ji navštívit na pražském Karlově náměstí.

Číst více...
Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se sborovna, a posléze i vestibul školy, proměnily ve velký zelený prostor v duchu trikotu andaluského fotbalového klubu Real Betis de Sevilla resp. Real Betis Balompié – https://en.realbetisbalompié.es, jenž téhož dne odpoledne hrál v Praze důležitý zápas Evropské ligy s českým fotbalovým klubem Spartou Praha.
Číst více...

Ve dnech 31. 10., 1. 11. a 2. 11. si mohli prakticky všichni žáci španělštiny naší školy, tj. jak žáci dvojjazyčného studia, tak žáci, kteří studují španělštinu v rámci výuky druhého cizího jazyka, připomenout tradiční oslavy svátku Dušiček v hispánském prostředí.

Číst více...

Ponente: Sr. D. Jordi Marín Badenes
(Ministerio de Universidades de España – organización SEPIE = Servicio Español para la Internalización de la Educación)

CURSOS: 6.D + 8.B (grupo ELE) + 8.A (grupo ELE)
Profesores acompañantes: K. Krýzlová, L. Montilla

Číst více...

12. 10., tj. den, kdy se ve Španělsku slaví státní svátek, někdy také zvaný  el Día de la Hispanidad, je taktéž dnem, kdy Kryštof Kolumbus před 531 lety objevil Ameriku. Španělé jej slaví jako den, kdy se navzájem poznaly dva kontinenty, a také my na GyBu držíme tuto tradici a oslavujeme den Španělska.

Číst více...

Dne 26. září 2023 si u příležitosti Evropského dne jazyků vyučující španělského jazyka, literatury a kultury Sonia Ruiz přichystala pro žáky 5. a 2. ročníku dvojjazyčného studia aktivitu věnovanou danému dni.

Číst více...

Ve dnech 11. 9. a 26. 9. 2023 proběhly tzv. castingy pro účast žáků-herců ve školním divadelním souboru ve španělštině pro rok 2023/2024.

Číst více...

Dne 18. června 2023 naše třída 2.D navštívila pražský Institut Cervantes. 

Celý program byl zahájen hned ráno ve škole v 10:20, kde jsme se sešli, abychom mohli vyrazit. 

Číst více...

Nuestro profesor de Química y Física - Miguel Osuna Aguilar - organizó un juego lúdico para nosotros que tuvo lugar en el centro de Praga.

Číst více...

V pondělí 12. 6. 2023 proběhla na rezidenci velvyslance Španělského království v Praze, J.E. Alberto Moreno Humet, již tradiční recepce na závěr školního roku.

Číst více...

V úterý 30. 5. 2023 se žáci a vyučující česko-španělského studia již tradičně společně setkali na představení španělského divadelního souboru na závěr školního roku.

Číst více...

Dne 25. 5. 2023 pět zahraničních studentek v rámci mezinárodní nevládní a neziskové společnosti AFS na naší škole pod vedením naší žákyně Guillerminy Sarsotti, jež na našem gymnáziu aktuálně absolvuje svůj roční studijní pobyt pod záštitou dané společnosti, zorganizovaly pro žáky 3. ročníku dvojjazyčného česko-španělského studia dvouhodinový projekt na téma Las diferentes variantes del español en vivo.

Číst více...

V sobotu dne 13. 5. 2023 měli studenti dvojjazyčného česko-španělského studia stejně jako v předchozích dvou letech možnost vykonat mezinárodní zkoušku ze španělského jazyka, tzv. DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera) přímo v budově našeho gymnázia.

Číst více...

Ve středu 26. dubna jsme s dalšími španělskými třídami navštívili Studio Itaka nedaleko náměstí Míru. Zavedla nás tam návštěva programu Španělská kultura křížem krážem, jehož cílem bylo seznámit nás se španělskou kulturou, obzvláště s hudbou a tancem.

Číst více...

Během března a začátku dubna se naši studenti zúčastnili konverzační soutěže ve španělském jazyce. Soutěž proběhla ve třech kolech.

Číst více...

Ve dnech 27. – 28. 3. 2023 proběhl již 13. Národní festival školního divadla ve španělštině, který v letošním roce organizovalo česko-španělské Gymnázium Hladnov v Ostravě.

Číst více...

El lunes 20 de marzo de 2023, en torno a la tercera clase, apareció una noticia interesante en nuestro horario de la aplicación Bakaláři.

Číst více...

Dne 22. února se žáci 5. a 6. ročníku bilingvní sekce účastnili online povídaní o konání a průběhu mezinárodních zkoušek ze španělského jazyka a hispánské kultury – tzv. DELE.

Číst více...

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 měli žáci prvního ročníku dvojjazyčného studia a žáci španělštiny jakožto druhého cizího jazyka z tzv. tercií 8letého studia možnost vyslechnout si besedu o nabídkách konání individuálních či skupinových studijních pobytů do andaluské Málagy prostřednictvím agentury EEA.

Číst více...

V termínu 7. 2. až 10. 2. 2023 navštívila naši školu v rámci projektu Erasmus+ skupina žáků a učitelů ze Sevilly v počtu 9 osob.

Číst více...

Žáci bilingvy u stánku španělské ambasády na veletrhu GAUDEAMUS Praha 2023

Číst více...

Dne 14. 12. 2022 se žáci dvou tříd dvojjazyčného studia vydali na přírodovědný projekt ve formě exkurze do liberecké iQLandie.
Přečtete si níže, jaké zážitky si z dané akce přivezli ve španělském podání jednoho z nich.

Číst více...

Dne 5. 12. 2022 proběhl v prostorách Městské knihovny v Táboře a v tamním Divadle Oskara Nedbala již 8. ročník soutěže v recitaci v cizích jazycích s názvem Táborská EuroLyra.

Číst více...

VISITA Y CHARLA DEL NUEVO EMBAJADOR DE ESPAÑA EN LA REPÚBLICA CHECA

Excmo. Sr. D. ALBERTO MORENO HUMET

Dne 8. 11. 2022 navštívil gymnázium nově jmenovaný velvyslanec Španělska v České republice, pan Alberto Moreno Humet s cílem představit se zástupcům, vyučujícím a studentům dvojjazyčného česko-španělského studia.

Číst více...

El día 12 de octubre se celebró el Día de la Hispanidad en la Sección Bilingüe del Instituto Budějovická con el Concurso de Comida Iberoamericana.

Číst více...

Kdybyste v pátek 30. září 2022 hledali na GyBu žáky 4. D a pár dalších z tříd 7. B, 6. A a 6. B, tak byste je nenašli. V ten den totiž všichni odlétali na dlouho očekávaný jazykově-vzdělávací pobyt v Salamance. Na cestě nás doprovázely paní profesorka Vinohradníková (třídní 4. D), paní profesorka Moučková a paní ředitelka Bednářová.

Číst více...

Ve dnech 9. 9. – 17. 9. 2022 proběhl první ze dvou termínů studijního pobytu v Salamance. Přečtěte si níže ve španělštině, jaké dojmy si z něho naši žáci a vyučující Gema de Miguel Gutiérrez a Matěj Čech přivezli.

Číst více...

V pondělí 27. 6. 2022 se žáci a vyučující česko-španělského studia společně setkali na tradičním představení španělského divadelního souboru na závěr školního roku.

Číst více...

El día 19 de mayo los alumnos de 5.D visitamos la Embajada de España en Praga con motivo de la Semana de la Administración Abierta, que tiene como objetivo acercar a los ciudadanos a las administraciones públicas, para que sepan cómo funcionan.

Číst více...

Cuando llegué al lugar, la calle ya estaba llena de personas de nuestra clase paralela - 5.A, los chicos de 1.D y mis compañeros esperando impacientemente el momento para poder entrar.

Číst více...

X Recepción de fin de Curso de las Secciones Bilingües Hispano-Checas, centros escolares y universitarios checos que imparten español

Číst více...

 

Číst více...

V sobotu 21. 5. 2022 měli studenti dvojjazyčného česko-španělského studia stejně jako loni možnost vykonat mezinárodní zkoušku ze španělského jazyka, tzv. DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera) přímo v budově našeho gymnázia.

Číst více...

V pátek 22. 4. 2022 se v naší škole uskutečnil projekt věnovaný Světovému dni knihy a autorských práv, který organizovaly španělské vyučující Gema de Miguel Gutiérrez a Lucila González Alfaya společně s žáky dvojjazyčné česko-španělské třídy 4D.

Číst více...

Uveřejňujeme postřehy a zkušenosti našich bilingvních studentek z návštěvy v Institutu Cervantes

Číst více...

Na pozvání Mexického velvyslanectví v Praze se v pondělí 21. 3. 2022 studenti bilingvní třídy 4D spolu se svým vyučujícím historie a geografie (Dr. Luis Montilla Amador) účastnili slavnostního aktu u příležitosti výročí narození věhlasného mexického státníka Benita Juáreze. Shromáždění se konalo v parku Lázara Cárdenase na pražském nám. Interbrigády.

Číst více...

Dne 22. února 2022 navštívil školu pan Francisco López Tapia, vedoucí studijního oddělení Institutu Cervantes v Praze, který pro studenty dvojjazyčných tříd 4D a 5D připravil besedu o konání mezinárodně uznávaných zkoušek ze španělského jazyka, tzv. DELE.

Číst více...

Žáci bilingvních tříd 3D a 4D se 23. října 2021 společně s ředitelkou školy a vyučujícími španělského jazyka a literatury zúčastnili besedy s J. E. paní Rosaurou Leonorou Ruedou Gutiérrez, mexickou velvyslankyní v Česku.

Číst více...

Píše se rok 1990. Z Československa po čtyřiceti letech komunistického režimu a po tzv. sametové revoluci (1989) vzniká Československá federativní republika a později Česká a Slovenská Federativní Republika.

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti