Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

GyBu události

Dnešní den byl jiný... Navštívili nás studenti z jednoho ze 6 partnerských bilingvních česko-španělských gymnázií – Gymnázia Čajkovského 9 v Olomouci.

Číst více...

Pěvecký sbor GYBU Hvězdy a hvězdičky a mužská část (s výpomocí) smíšeného pěveckého sboru Labyrint, který profesorka Lenka Charvátová založila na tomto gymnáziu v roce 1989 a který se stává útočištěm starších Hvězdiček.

Číst více...

V pátek 26. dubna 2024 se s námi rozloučili maturanti 6.D, 8.A a 8.B. Slunečné počasí přálo tradičnímu veselému studentskému reji a spoustě soutěží. Největší pozornost na sebe stáhl znalostní kvíz profesorských dvojic a závěrečná dražba. I mlsné jazýčky si přišly na své.

Číst více...

Dne 7. 12. 2023 na naší škole proběhla konverzační soutěž v německém jazyce.  

 

Číst více...

Ve dnech 23. až 25. listopadu 2023 se naše škola opět zúčastnila veletrhu pražského školství s názvem SCHOLA PRAGENSIS v Kongresovém Centru Praha.

Číst více...

„V menšině“ 

Ve čtvrtek 16. listopadu 2023 měli žáci nižšího gymnázia možnost zapojit se do projektového vyučování. Každá třída se zúčastnila workshopů s tematikou menšin. Problematika byla praktickým způsobem rozvíjena ve výtvarné činnosti, laboratorních pracích, anglické konverzaci, práci s kartografickým materiálem i praktickými ukázkami ze života osob se zdravotním postižením.

Číst více...

V tomto školním roce jsme se zapojili do velmi zajímavého projektu financovaného z fondu V4 společně s Gymnáziem Konštantínova z Prešova. Projekt odstartoval v polovině listopadu příjezdem skupiny slovenských studentů a jejich pedagogů do Prahy.

Číst více...

Vybraní účastníci se 10. až 12. listopadu 2023 v Plzni zúčastnili regionální výběrové konference a reprezentovali naši školu v Evropském parlamentu mládeže.

Číst více...

Úterý 31. října 2023 se na našem gymnáziu neslo v duchu Halloweenu. Řada studentů i učitelů přišla do školy v originálních kostýmech. Člověk mohl narazit na hororové postavy, postavy z filmů a seriálů či jiné kreatury.

Číst více...

Ve čtvrtek 2. listopadu se konal každoroční piškvorkový turnaj, tentokrát na SPŠ dopravní v pražském Motole. Naši školu letos reprezentoval tým naprostých nováčků, vedl si ale skvěle. Kapitánka Nicole Zicháčková, Denisa Ondrová a Jakub Velenský (všichni ze třídy 1. B) se na turnaj pečlivě připravovali a snaha se vyplatila.

Číst více...

Společně se třídami 5.A, 5.B a 3.D jsme se od 18. 9. do 21. 9. zúčastnili akce Refresh, která se konala v malebných Střelských Hošticích.

Číst více...

Studenti 1. A odjeli ve čtvrtek na adaptační kurz do Střelských Hoštic. Instruktoři z agentury Wenku se všech studentů ujali hned, jak vystoupili z autobusu, a dobrodružství mohlo začít.

Číst více...

Začátkem školního roku třída 1.B odjela na adaptační kurz, který se konal v krásné vesničce jménem Střelské Hoštice.

Číst více...

Ve středu 13. září si 24 studentek a studentů naší školy vyzkoušelo program Evropského parlamentu mládeže (EPM).

Číst více...

V úterý 27. června 2023 jsme v prostorách našeho gymnázia pokračovali v milé tradici přednáškových dnů. Vzdělávací akce byla určena pro studentky a studenty tříd vyššího gymnázia, k nimž se přidali i žáci kvart (včetně 2. ročníku španělského studia.) Akci připravil studentský parlament s podporou vedení gymnázia.

Číst více...

Ve středu 21. června se konala letošní GYBUšifrovačka – každoroční akce, která prověřuje deduktivní a logické myšlení našich studentů poměrně netradičním způsobem – luštěním šifer v terénu.

Číst více...

Ve čtvrtek 22. 6. a v pátek 23. 6. 2023 se konaly atletické soutěže pro NG. Závodnice a závodníci se utkali v těchto disciplínách: 60m, 1000m/ 750m, skok daleký, skok vysoký a štafetový závod na 6 x 125m.

Číst více...

V pondělí 26. 6. se konal tradiční turnaj mezi třídami vyššího gymnázia. Soutěžila mezi sebou tříčlenná družstva. V letošním ročníku se zúčastnilo 16 družstev.

Číst více...

Přesně v osm ráno ve čtvrtek 8. června 2023 odjíždí autobus se skupinkou 35 kvartánů a profesorkami Pátkovou a Horčákovou od školy. Cílem dějepisného výletu jsou místa spojená jak s moderní, tak se starší českou historií.

Číst více...

Do celopražského atletického finále 6 nejlepších družstev se ve své kategorii probojovaly oba naše dívčí týmy. Družstva soutěžila v disciplínách běh na 60m, 600m nebo 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí nebo hod kriketovým míčkem a ve štafetovém běhu 4 x 60 metrů.

Číst více...

Něco se děje. Studenti z 8.A, 8.B a 6.D se tváří tajuplně a 27. dubna školním rozhlasem všem přítomným oznamují, že následující den nebude zcela určitě vstup do školy zadarmo.

Číst více...

Dne 4. 5. a 5. 5. se naše škola zúčastnila obvodního kola Poháru rozhlasu. Závodníci měřili síly v různých atletických disciplínách.

Číst více...

Pomáháme

Těsně před velikonočním volnem (dne 5. 4. 2023) studentský parlament uspořádal charitativní akci s názvem velikonoční pečení.

Číst více...

Všemi oblíbený fashion week se vrátil v týdnu od 6. do 10. 3. 2023.

Číst více...

JUDr. Ivana Marešová jako host ve výuce psychologie.

Dne 2. 3. se uskutečnila beseda studentů 3.D s JUDr. Ivanou Marešovou, inspirativní osobností, o plnění životních snů, vůli, motivaci a překonávání překážek.

Číst více...

Ve čtvrtek 9. února 2023 proběhl v paláci Lucerna 64. maturitní ples Gymnázia Budějovická.

Číst více...

Dvacátý prosinec roku 2022 se na naší škole nesl ve znamení štědrosti. Předvánoční čas jsme si zpříjemnili charitativním prodejem pečených i nepečených dobrot. 

Číst více...

V pátek 18. listopadu jsme pro studenty vyššího gymnázia uspořádali ve škole přednáškový den. Zopakovali jsme tak úspěšnou akci z minulého školního roku a místo prodlouženého víkendu jsme si užili ještě jedno zajímavé dopoledne ve škole se zajímavými hosty z různých oborů.

Číst více...

„Lidská práva v minulosti a dnes“

 

V pátek 18. listopadu 2022 měli žáci nižšího gymnázia možnost zapojit se do projektového vyučování. Každá třída se zúčastnila dvou workshopů s tematikou lidských práv. Problematika byla praktickým způsobem rozvíjena v diskuzích, literárních aktivitách, výtvarné činnosti a zpěvu.

Číst více...

Ani letošek nebyl výjimkou a na GYBU se míhaly křížky a kolečka. Za účasti mnoha týmů z pražských středních i základních škol se zde konal každoroční piškvorkový turnaj.

Číst více...

Halloween se na našem gymnáziu slavil ve velkém stylu. Dne 31.10. 2022 studenti i někteří učitelé popustili uzdu fantazii a přišli v rozmanitých kostýmech. Po chodbách se procházeli smrtky, postavy z filmů a pohádek, a dokonce i dinosaurus.

Jako obvykle se na instagramovém účtu studentského parlamentu konala soutěž o nejlepší kostým. Soutěž vyhrál hejkal, druhá byla mrtvá nevěsta a třetí dinosaurus.
Speciální dík patří odvážným profesorům, kteří byli sice v menšině, ale kvalitou kostýmu předčili mnohé studenty.

Děkujeme všem za účast!
Studentský parlament

Číst více...

V areálu školy se staráme o osm budek, které jsme vyrobili ve spolupráci s ornitou. Na podzim je čistíme, dezinfikujeme a monitorujeme úspěšnost vyhnízdění. Letos se podařilo úspěšně odchovat mláďata pouze v jedné. Ve dvou dalších byla nevysezená vajíčka a zbytek nebyl obydlený. Záhadou je co se stalo, protože ještě před několika lety sýkory úspěšně hnízdily ve všech budkách.

 

Nepovinná ekologie J. Eckschlagerová

Číst více...

Letos proběhl 10. ročník přírodopisné soutěže v Šárce. Naši studenti tuto soutěž organizují ve spolupráci s organizací MOP. Celkem vytváříme 10 stanovišť, kde děti plní soutěžní úkoly ve dvou kategoriích

Číst více...

Ve čtvrtek 6. října se studenti společenskovědních seminářů napříč třídami zúčastnili prezentace na téma předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Prezentujícím nebyl nikdo jiný než samotný ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech JUDr. Mgr. Igor Blahušiak PH.D., který studenty seznámil nejen se základními principy fungování Rady EU, ale také představil specifika a cíle právě českého předsednictví.

Číst více...

Ve dnech 19. 9. až 22. 9. se žáci letošních prvních ročníků v doprovodu svých třídních profesorek – J. Maláčkové (1. A), A. Papouškové (1. B) a N. Moučkové (1. D) – zúčastnili adaptačního kurzu ve Střelských Hošticích. Program plný nápaditých her organizovala agentura WENKU ve spolupráci s poradenským pracovištěm naší školy. 

Číst více...

Naše studentka ze současné 5A Bára Kličková se v červnu tohoto roku zúčastnila Olympiády dětí a mládeže v Olomouci.

Číst více...

Šimon Bohman ze 7B je členem kvarteta, která zdolala ve štafetě 4 x 100 metrů rekord šampionátu a český klubový národní rekord.

Číst více...

V týdnu od 13. do 17. června 2022 uspořádal studentský parlament Gymnázia Budějovická poslední akci tohoto školního roku – fashion week.

Číst více...

V úterý 31. května 2022 se na půdě Gymnázia Budějovická konal NO BACKPACK DAY. Tradice dne bez batohů vznikla v USA již před deseti lety, kdy Mongai Fankam, studentka základní školy v Severní Karolíně, přesvědčila tamní vedení, aby věnovalo kamerunským dětem batohy a školní potřeby, pokud severokarolínští studenti jeden den sami dorazí bez batohů a učebnice si přinesou v ruce nebo v plastových taškách.

Číst více...

Vybraní studenti společenskovědních seminářů navštívili v dubnu mešitu a synagogu. Akci vedl Mgr. Jan Dušek, který je coby lektor zapojen v projektu Mezináboženský dialog Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Číst více...

V úterý 26. dubna se mezi třetí a sedmou vyučovací hodinou na půdě našeho gymnázia konal přednáškový den.

Číst více...

Naši školu navštívili 24. března 2022 dva bývalí profesoři, kteří spojili s GyBu téměř celou svou profesní kariéru: paní Olga Baudyšová a pan Jaroslav Tejchman.

Číst více...

Před jarními prázdninami, ve středu 2. 3. a ve čtvrtek 3. 3. 2022, jsme ve vestibulu Gymnázia Budějovická uspořádali dobročinnou sbírku "Pečení pro Ukrajinu". 

Číst více...

V sobotu 9. dubna 2022 se na GyBu uskutečnil přednáškový den. Ten byl součástí projektu Výlety za vědou, který zajímavou formou představuje různé oblasti vědy. 

Číst více...

Střelské Hoštice 11. 10. až 15. 10. 2021. V druhém říjnovém týdnu absolvovaly třídy 2A a 2B "gympl v přírodě" ve Střelských Hošticích.

Číst více...

Žáci GyBu se ve středu 13. října účastnili ve Stromovce závodu pražských středních škol v přespolním běhu. Závodilo se v 5členných družstvech a dali jsme dohromady jak dívčí, tak chlapecký tým.

Číst více...

Až do konce listopadu mohou zájemci ve 2. a 1. patře a v přízemí školy zhlédnout a pročíst dvě unikátní výstavy zaměřené na moderní dějiny Československa, které jsou zapůjčeny od Československé obce legionářské.

Číst více...

Chlapecký tým GyBu se účastnil atletického poháru v pátek 8. října 2021.

Číst více...

První říjnovou neděli se konalo náhradní krajské kolo Zlatého listu. V kategorii starších nás reprezentovala dvě družstva:

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti