Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Aktuální informace

Blanca Admetlla Ribalta

Agregada de Educación en República Checa / Education Attaché in Czech Republic

Embajada de España / Embassy of Spain

Číst více...

Pořadí uchazečů a informaci o přijetí či nepřijetí naleznete v příloze.

Číst více...

V pátek 26. dubna 2024 se s námi rozloučili maturanti 6.D, 8.A a 8.B. Slunečné počasí přálo tradičnímu veselému studentskému reji a spoustě soutěží. Největší pozornost na sebe stáhl znalostní kvíz profesorských dvojic a závěrečná dražba. I mlsné jazýčky si přišly na své.

Číst více...

El pasado 25 y 26 de marzo la Sección Bilingüe de Praga (GyBu) acogía como anfitriona a todos los participantes en el XIV Festival Nacional de Teatro en Español de la República Checa y lo hacía en Divadlo na Prádle.

Číst více...

Rada hlavního města Prahy vyhlásila v souladu s § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a § 3 vyhlášky č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení a konkursních komisích, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „vyhláška č. 54/2005 Sb.“), konkursní řízení na funkci ředitelky příspěvkové organizace:

Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680.

Číst více...

V sobotu 16. 3. se milovníci přírody z naší školy v doprovodu paní profesorky Sedlákové a Velichové vypravili na Medník.


Fotogalerie

Číst více...

Náplň práce: Vedení evidence majetku (zařazování, označení a vyřazování majetku, vedení místních seznamů). Spolupráce na inventarizaci školního majetku, evidence školních sbírek. Vyřizování administrativních úkonů a elektronické korespondence. Zpracování cestovních náhrad. Spolupráce s Radou rodičů GyBu, příprava podkladů a žádostí, konzultace s výborem a účetní RR, vyřizování žádostí a vyplácení peněz. Doprovody na školní akce s dětmi.

Číst více...

Dne 15. února 2024 opět nastal ten dlouho očekávaný den. Studenti a vyučující Gymnázia Budějovická se nastrojili a pražská Lucerna byla jen jejich.

Číst více...
Číst více...

Veškeré informace ke kritériím přijímacího řízení naleznete zde: Kritéria_pz 2024.pdf

 

Video návod k vyplnění přihlášky elektronicky: https://www.cermat.cz/aktuality/aktualita/398-jak-vyplnit-prihlasku-elektronicky

Číst více...

Vážení rodiče, milé studentky a studenti,

 

připravili jsme pro ty z Vás, kteří by to potřebovali, informace o pomoci a podpoře po tragické události na FF UK, které najdete v přiloženém dopise. Přejeme Vám všem jenom klidné a hezké dny v novém roce.

Číst více...

I v tomto roce se do řešení úloh Astronomické olympiády pustilo velké množství žáků napříč ročníky. Tato soutěž je určena žákům nižšího i vyššího stupně gymnázia. Cílem olympiády je vyhledávat talentované žáky a podporovat a dále rozvíjet jejich odborný růst.

Číst více...

Ve dnech 23. až 25. listopadu 2023 se naše škola opět zúčastnila veletrhu pražského školství s názvem SCHOLA PRAGENSIS v Kongresovém Centru Praha.

Číst více...

V týdnu od 20. do 24. listopadu 2023 proběhly doplňovací volby do školské rady našeho gymnázia. Voliči, plnoletí studenti, volili 20. a 21. 11. 2023, zákonní zástupci nezletilých žáků ve dnech 22. 11. až 24. 11. 2023.

Číst více...

V tomto školním roce jsme se zapojili do velmi zajímavého projektu financovaného z fondu V4 společně s Gymnáziem Konštantínova z Prešova. Projekt odstartoval v polovině listopadu příjezdem skupiny slovenských studentů a jejich pedagogů do Prahy.

Číst více...

Ve čtvrtek 2. listopadu se konal každoroční piškvorkový turnaj, tentokrát na SPŠ dopravní v pražském Motole. Naši školu letos reprezentoval tým naprostých nováčků, vedl si ale skvěle. Kapitánka Nicole Zicháčková, Denisa Ondrová a Jakub Velenský (všichni ze třídy 1. B) se na turnaj pečlivě připravovali a snaha se vyplatila.

Číst více...

Přípravný výbor jmenovaný ředitelkou školy ve složení PhDr. Daniela Marešová (pedagog), PhDr. Renata Trnková (pedagog) a Mgr. Josef Vačkář (pedagog) vyhlašuje termín doplňovací volby jednoho nového člena do školské rady. Pro zletilé studenty volba proběhne o velké přestávce ve školní jídelně 20. 11. 2023 a 2111. 2023

Číst více...

Program GyBu mentoring na naší škole běží už pěknou řádku let. Vznikla tak hezká tradice, kdy první den nového školního roku provázejí po budově školy nové studenty právě mentoři a ukazují jim místní polohopis. Každá nová třída má také ve své kmenové učebně k dispozici na nástěnce plakát se jmény a fotografiemi mentorů, aby naši nováčci nezapomněli, kdo je kdo.

Číst více...

Ve dnech 25. - 26. 9. 2023 navštívily naši školu dvě zástupkyně španělské střední školy INSTITUTO de EDUCACIÓN SECUNDARIA „ ATENEA“ /Avda. Puente de Retama  no.1. 130071, Ciudad Real/ - Cristina Fernández de Simón Almeda a Sonia Menchero Peco v rámci Programu Erasmus+ Mobility.

Číst více...

Informace pro maturanty 2024.

Číst více...

Spustili jsme přihlašování na přípravné kurzy k jednotné zkoušce z matematiky a českého jazyka pro uchazeče o přijetí na 8leté gymnázium (tj. žáky 5. ročníku ZŠ) a na 6leté gymnázium (tj. žáky 7. ročníku ZŠ).

Zájemci se na kurz mohou zapisovat na adrese www.matikar.cz. Zde jsou také veškeré podrobné informace a rozpis jednotlivých kurzů.

Číst více...

Školní rok bude zahájen pro všechny studenty v pondělí 4. 9. 2023 v 8.00. Ukončení mezi 11.00 až 11.30, s sebou obuv na přezutí a psací potřeby. Škola bude pro studenty oba úvodní dny otevřena od 7.30.

Číst více...

Posílám Vám několik doplňujících informací. Na přiložených obrázcích naleznete kromě fotografie doporučeného slovníku, pokud byste nějaký pořizovali (jedná se o slovník schválený ministerstvem, který je možné používat i u maturit) a zámečku na šatní skříňky také předběžný rozvrh.

Číst více...

Aneb „CoSeToTuXakruDěje?“ 

Náš dlouho očekávaný výlet do outdoorového centra Březová se o víkendu /24.6.-26.6.2023/ konečně uskutečnil.

Číst více...

Vážení rodiče nově přijatých žáků. Připomínáme Vám, že třídní schůzky se konají ve čtvrtek 22. 6. 2023 od 17:00 v budově naší školy.

Číst více...

Celkem 27 studentů z osmi tříd vyššího gymnázia Gybu se vydalo na dobrodružnou expedici do Žďárských vrchů. Pět týmů si připravilo své vlastní trasy a určilo si cíl, který budou v dané lokalitě sledovat.

Číst více...

U příležitosti 65. výročí založení Gymnázia Budějovická
pořádáme pro studenty GYBU literární soutěž na téma

Číst více...

S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že 25. května 2023 byla firmou AITAA system s.r.o. předána našemu gymnáziu do užívání zbrusu nová venkovní učebna.

Číst více...

Srdečně Vás zveme na výstavu závěrečných prací z výtvarné výchovy studentů GyBu.

Číst více...

Milí uchazeči o studium, vážení rodiče,

na odkazu Přijímací řízení naleznete stručné informace k organizaci přijímacích zkoušek do šestiletého i osmiletého gymnázia.

Číst více...

V sekci Maturity najdete informace ohledně hodnocení zkoušek profilové části MZ v roce 2023. 

Číst více...
Číst více...

Druhá etapa přípravných kurzů k jednotné zkoušce z matematiky a českého jazyka pro uchazeče o přijetí na 8leté gymnázium (tj. žáky 5. ročníku ZŠ) a na 6leté gymnázium (tj. žáky 7. ročníku ZŠ) byla zahájena v týdnu od 23. ledna 2023. Nabízíme prezenční (v budově školy) i online formu (ta bude prostřednictvím platformy Google Classroom).

Číst více...

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který proběhne ve středu 18. 01. 2023 od 15:30 do 18:30.

Číst více...

V týdnu od 8. do 13. 1. 2023 se třídy 2.A a 2.B zúčastnily LVK v rakouském středisku Hinterstoder.

Informace a fotografie z výletu můžete vidět

Zde

Číst více...

Vážení rodiče, milé studentky a studenti, srdečně Vás zveme na maturitní ples našeho gymnázia, který se koná ve čtvrtek 9. 2. 2023 od 19 hodin ve velkém sále paláce Lucerna. Vstupenky lze zakoupit pouze online, všechny informace jsou uvedeny v přiloženém odkazu: https://www.ticketmaster.cz/event/45623 

Číst více...

Vážení rodiče, milé studentky a studenti,

oznamuji Vám, že čtvrtek 22. 12. 2022 je stanoven jako ředitelský volný den pro všechny studenty, posledním dnem docházky do školy v tomto kalendářním roce je středa 21. 12. 2022, kdy se konají naplánované školní akce jednotlivých tříd s třídními profesory. Vánoční prázdniny začínají v pátek 23. 12. 2022 a končí v pondělí 2. 1. 2023.

Číst více...

Milí studenti a kolegové,

 

naše škola se zapojila do pomoci ukrajinským vojákům v zákopech. Dobrovolníci budou vyrábět svíčky a k tomu potřebují plechovku od jídla, vroubkovaný karton a parafín.

Číst více...

Dne 15. 12. 2022 na naší škole proběhla konverzační soutěž v německém jazyce.

Kategorii nižšího gymnázia letos ovládla 4.A, zastoupená třemi účastníky. V obvodním kole bude naši školu reprezentovat vítězka Ester Teysslerová, druhé místo patří Ditě Hegerové a třetí skončil Diviš Havrda.

Číst více...

Ve dnech 12. a 13. prosince 2022 proběhly na naší škole studentské volby pod záštitou programu Jeden svět na školách od Člověka v tísni. Do velké jídelny si mohli studenti starší 15 let, identifikováni studentským průkazem, přijít vyzkoušet, jak to probíhá u opravdových prezidentských voleb.

Číst více...

Vybraní studenti společenskovědních seminářů pod vedením Mgr. Jana Duška se 8. 12. zúčastnili debaty s prezidentskými kandidáty v Kině Světozor. Účastnili se Petr Pavel, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Josef Sředula. Akci pořádal Člověk v tísni v programu JSNS.

Číst více...

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 se uskutečnilo obvodní kolo Poháru pražských škol v basketbalu dívek, kategorie 8. a 9. třída. Náš tým, složený z výběru dívek 2.D, 3.B, 4.A a 4.B, se utkal s družstvy ZŠ Kavčí hory, ZŠ Plamínkova a ZŠ Jitřní.

Číst více...

V termínu 24. až 26. 11. 2022 se naše gymnázium po několika covidových letech prezentovalo na velké celopražské výstavě středoškolského všeobecného i odborného vzdělávání Schola Pragensis v Kongresovém paláci v Praze.

Číst více...

V pátek 18. listopadu jsme pro studenty vyššího gymnázia uspořádali ve škole přednáškový den. Zopakovali jsme tak úspěšnou akci z minulého školního roku a místo prodlouženého víkendu jsme si užili ještě jedno zajímavé dopoledne ve škole se zajímavými hosty z různých oborů.

Číst více...

Vážení rodiče, milí studenti,

v pátek 18. 11. 2022 proběhne projektový den na téma „Lidská práva v minulosti a dnes“ s metodickou podporou nevládní neziskové organizace Člověk v tísni – Jeden svět na školách pro nižší stupeň gymnázia.

Číst více...

Ve dnech 19. 9. až 22. 9. se žáci letošních prvních ročníků zúčastnili adaptačního kurzu ve Střelských Hošticích. 

 

Celý článek si můžete přečíst zde

Číst více...

Refresh 22. 9. – 25. 9. 2022

 

Na Refresh odjeli studenti tříd 3D, 5A a 5B. Soustředění probíhalo ve Střelských Hošticích. Cílem bylo upevnění vztahů ve třídách a zároveň propojit komunikaci mezi jednotlivými třídami. Program zajistila agentura Wenku.

Číst více...

S radostí oznamujeme, že přecházíme na nové internetové stránky. Tyto stránky dále vyvíjíme a doplňujeme jejich obsah. Vzhledem k velké technické náročnosti je možné, že některé odkazy a funkce webu nebou v příštích dnech na 100% funkční. Omlouváme se za případné potíže, na závadách se pracuje.

Číst více...

Maturitní zkouška na GyBu ve školním roce 2022/2023 – 8.A a 8.B (obor vzdělání 79-41-K/81 Gymnázium)

Číst více...

Maturitní zkouška na GyBu ve školním roce 2022/2023 – 6.D (obor vzdělání 79-43-K/61 Dvojjazyčné gymnázium)

Číst více...

Dne 6. 9. 2022 měli studenti GyBu možnost vyzkoušet si simulátory vozidel silničního provozu. Mohli si vyzkoušet jízdu v městském provozu na kole, motorce i autě. V otočném simulatoru autonehody si zkusili zažít situaci, ve které je auto nabouráno a otočeno o 180° a naučili se, jak se z takové situace vyprostit. U zdravotnického stánku se naučili, jak poskytnout první pomoc a jak se zachovat v případě zraněného motocyklisty.

Číst více...

Žáci 2B se opět pustili do přípravy pokusů pro své spolužáky. Tentokrát se ústředním tématem stala MECHANIKA TEKUTIN.

Číst více...

V učebně č. 14 v přízemí budovy gymnázia je do pondělí 27. června 2022 umístěna výstava studentských závěrečných prací z výtvarné výchovy, kterou každoročně připravuje profesor Matěj Čech. Tentokrát se představí v roli vystavujících výtvarníků studenti třídy 4D (výtvarná část) a studentka 6A.

Číst více...

V pondělí 27. 6. 2022 se žáci a vyučující česko-španělského studia společně setkali na tradičním představení španělského divadelního souboru na závěr školního roku.

Číst více...

Šimon Bohman ze 7B je členem kvarteta, která zdolala ve štafetě 4 x 100 metrů rekord šampionátu a český klubový národní rekord.

Číst více...

Školní rok bude zahájen pro všechny studenty ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 8:00. Ukončení mezi 11:00 až 11:30, s sebou obuv na přezutí a psací potřeby. Škola bude pro studenty otevřena od 7:30.

Číst více...

Těsně před půlnocí v neděli 19. 6. 2022 se třídy 6A a 6B v doprovodu paní profesorky Strupkové, Fojtíkové a pana profesora Hese vypravily na zájezd do Švýcarska.

Číst více...

Slavnostní předání odznaků Ceny vévody z Edinburghu se uskutečnilo ve středu 27. dubna 2022 v Brožíkově síni Staroměstské radnice.

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti