Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Návštěva mexické velvyslankyně

Žáci bilingvních tříd 3D a 4D se 23. října 2021 společně s ředitelkou školy a vyučujícími španělského jazyka a literatury zúčastnili besedy s J. E. paní Rosaurou Leonorou Ruedou Gutiérrez, mexickou velvyslankyní v Česku.

Nejdříve paní velvyslankyně slavnostně předala diplomy dvěma našim studentkám, Alžbětě Brňákové (3D) a Adéle Novotné (5A), které absolvovaly Concurso Alebrijes, Figuras fantásticas ve školním roce 2020/2021.

Poté následovala beseda o aktuálním dění v Mexiku; probíraly se také tradičně dobré vztahy mezi Českou republikou a Mexikem, ke kterým významně přispěl už první československý prezident T. G. Masaryk (po kterém je v hlavním městě Mexico City pojmenována třída – Avenida Presidente Masaryk). Studenti aktivně využili příležitosti a zeptali se paní velvyslankyně na její oblíbenou hudbu a slavné mexické umělce.

Během programu paní Gutiérrez předala paní ředitelce sadu učebnic, bezplatně poskytovaných mexickou vládou žákům ze všech etnických skupin (k podpoře jejich vzdělávání ve španělštině při uchování jednotlivých kulturních a jazykových odlišností).

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti