Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Španělská kultura křížem krážem

Ve středu 26. dubna jsme s dalšími španělskými třídami navštívili Studio Itaka nedaleko náměstí Míru. Zavedla nás tam návštěva programu Španělská kultura křížem krážem, jehož cílem bylo seznámit nás se španělskou kulturou, obzvláště s hudbou a tancem.

Na uvítanou (absolvovali všichni) pro nás byl připraveno krátké hudební flamencové vystoupení za doprovodu kytary a cajónu. S tímto perkusním hudebním nástrojem jsme se v menší skupince blíže seznámili v následující aktivitě zaměřené na flamenco a jeho rytmy. Zároveň jsme se dozvěděli spoustu informací o způsobu života Španělů. V další aktivitě nám byly představeny hlavní kostýmní prvky tanečnic flamenca – šaty originálního střihu („bata de cola“), šátek zvaný mantón, klobouk či hůl, které při tanci rytmicky doplňují kroky tanečnic i tanečníků. Též jsme se sblížili se španělskou literaturou a jejími nejslavnějšími díly. Poslední sál měl představit odlišnosti ve španělských oficiálních jazycích a zeměpisné podrobnosti. Zkusili jsme si složit mapu Španělska a všech jeho regionů. Diskutovali jsme o typických svátcích a zvyklostech jednotlivých oblastí.

Nakonec jsme se všichni přesunuli do prostoru kavárny a byla nám nabídnuta ochutnávka „tapas“ – chuťovky k pivu, které pro nás nahradila nealkoholická sangría. Na talířku jsme obdrželi hlavně suroviny a pochutiny typické pro španělskou kuchyni a povídali jsme si o jejím vývoji. Olivy, typické tortilly nebo rajčatová omáčka všem zachutnaly. Po zblajznutí nabídnutých dobrot jsme soutěžili v křížovce o známých španělských osobnostech a výherce získal lístek na obdobné vystoupení, jaké jsme absolvovali na začátku.

Během dvou hodin, které jsme v prostorách studia strávili, jsme načerpali mnoho zajímavých a užitečných informací o Španělsku a jeho báječné kultuře.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti