Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

XIII Festival Nacional de Teatro Escolar en Español

Ve dnech 27. – 28. 3. 2023 proběhl již 13. Národní festival školního divadla ve španělštině, který v letošním roce organizovalo česko-španělské Gymnázium Hladnov v Ostravě.

Kromě samotných žáků-herců, všech ředitelů a koordinátorů šesti česko-španělských gymnázií v rámci České republiky, se ho zúčastnil také velvyslanec, J. E. p. Alberto Moreno Humet, společně s pí. atašé pro vzdělávání z Velvyslanectví Španělska v Praze.

Ostravské gymnázium zajistilo pro tuto krásnou akci velmi hezké kulturní zázemí v tamním Divadle Loutek a o neméně hezké kulturní zážitky se postarali zejména žáci-herci všech šesti česko-španělských sekcí se svými podáními divadelních her. Publikum tak mělo možnost zhlédnout jak hru autorskou v podání hostitelské školy, tak adaptace děl klasických i současných a dokonce i zpracování současného španělského televizního filmu.

Naši školu výtečně reprezentovali žáci-herci Iveta, Nikola, Markéta, Esther, Alexandra, Jakub, Matyáš a Kateřina. Děkujeme také žákyni českobudějovické bilingvy Andree za pečlivé ztvárnění deváté postavy díla s názvem Esperando el bus …
Pod vedením španělských vyučujících Gemy de Miguel Gutiérrez a Lucily González Alfaya všichni bravurně předvedli adaptaci díla, jehož obsah lze shrnout následující upoutávkou:    

Na autobusové zastávce se setkává velmi nesourodá skupinka středoškoláků a maturantů. 
Jsou mezi nimi fotbalový fanoušek, milovník hudby, někdo odjinud, dvě velmi zvláštní dívky, dvojice řešící problémy, náruživý skateboardista, ta, která vždy chodí pozdě, ta, jež raději mlčí a ta, jež danou zastávku až příliš dobře zná. 
Nicméně jednoho, pro ně všechny obzvláště velmi smutného dne, budou mezi sebou sdílet nejen vlastní obavy a zmařené touhy, ale i vášně a naděje.

 

Velmi děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci daného festivalu, a to zejména koordinátorce česko-španělské sekce ostravské bilingvy, pí. Ivaně Freitagové, a všem žákům-hercům za krásný kulturní zážitek a společně s paní ředitelkou s pokorou přebíráme štafetu pro pořádání příštího, tj. 14. Festivalu Národního divadla ve španělštině, který se uskuteční zde v Praze.

Za španělskou sekci,
Mgr. Kateřina Krýzlová

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti