Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Španělský divadelní soubor v Divadle v Celetné

V pondělí 27. 6. 2022 se žáci a vyučující česko-španělského studia společně setkali na tradičním představení španělského divadelního souboru na závěr školního roku.

Tato tradice byla na dva roky přerušena z důvodu pandemických opatření, proto o to více představovala pro všechny velmi hezký společensko-kulturní zážitek.

Pět žáků-herců ze tříd dvojjazyčného studia (Iveta Hájková, Michael Liu, Esther Melero Pavlíčková, Ekaterina Nováková, Kateřina Svobodová) předvedlo autorskou hru španělské vyučující Lucily González Alfaya ve spolupráci s kolegyní Gemou de Miguel Gutiérrez s názvem La Guardiana de la Cultura. Svým pojetím velmi moderní a interaktivní formou představil soubor svým spolužákům nejdůležitější osobnosti a aspekty hispánské kultury.
Oproti představení v rámci Národního festivalu školního divadla ve španělštině, jenž se letos konal v Brně, byla pražská repríza opatřena i českými titulky, které vytvořila sama jedna z účinkujících - Esther Melero Pavlíčková - s pomocí profesorky Naděždy Moučkové. V průběhu představení se o ně postarala letošní absolventka Natálie Kepková.


Za svou celoroční práci a bravurní herecký výkon obdrželi všichni zúčastnění od publika zasloužený dlouhý potlesk a z rukou Kateřiny Krýzlové, koordinátorky česko-španělského studia na GyBu, jim byly také předány malé odměny za přispění fondu Rady rodičů školy.


Věříme, že tato krásná akce bude nejen motivovat další potenciální herce v příštích letech, ale i dále šířit v naší škole tu pravou hispánskou atmosféru v duchu španělského ¡OLÉ! …

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti