Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Svíčky pro Ukrajinu

Milí studenti a kolegové,

 

naše škola se zapojila do pomoci ukrajinským vojákům v zákopech. Dobrovolníci budou vyrábět svíčky a k tomu potřebují plechovku od jídla, vroubkovaný karton a parafín.

Zákopová svíčka je pro ukrajinskou armádu v mrazu velkým pomocníkem. Slouží vojákům, aby si mohli ohřát jídlo a zároveň aby nepromrzli. Svíčka může hořet až pět hodin a dá se použít opakovaně.

Prosíme vás tímto, abyste dle možností nosili do školy prázdné nesmáčknuté plechovky od konzerv bez víčka a případně i zbytky svíček, ideálně hned po vánocích.

 

Nádoba na plechovky a svíčky je umístěna ve vestibulu školy.


Aktualizace:

Milí studenti, za poslední dva týdny jste přinesli 50 plechovek a 6,5 kg vosku, dohromady jste tedy už přispěli 80 plechovkami a 9,3 kg vosku. To je skvělé! Dobrovolníci jsou schopni k výrobě svíčky využít téměř každou plechovku, nezáleží na tvaru a velikosti, v případě potřeby ji seříznou na potřebnou výšku (viz foto) Svíčky jsou v zákopech nepostradatelné, poskytují totiž plamen, který téměř nekouří a oheň tudíž nelze detekovat podle dýmu. Slouží nejen jako zdroj světla a tepla, ale nad větší svíčkou či více menšími lze i vařit. Svíčky vyrobené z materiálu sebraného na GYBU dobrovolníci vozí do Bachmutu. Sbírka stále pokračuje. Moc vám všem jejich jménem děkuji.

🕯️Jitka Velichová 🕯️🙂

 

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti