Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

GyBu Fashion week

V týdnu od 13. do 17. června 2022 uspořádal studentský parlament Gymnázia Budějovická poslední akci tohoto školního roku – fashion week.

Jeho cílem však nebylo udat nové módní trendy, jako tomu bývá u stejnojmenných akcí v Paříži či jiných světových metropolích, ale zpříjemnit jeden z posledních týdnů před uzavřením klasifikace.

 

Studenti vymysleli na každý den jedno téma, v jehož duchu se nejen žáci, ale i někteří vyučující a zaměstnanci školy, oblékli. Pondělí se neslo ve znamení sportu, a tak nemohly chybět bekovky, funkční trička, legíny nebo tenisky. V úterý se na Světový den dárců krve studenti symbolicky zahalili do všech odstínů červené a ve středu dostali možnost ukázat, jak moc se těší na prázdninové lenošení. Dorazili v pyžamech. Po tomto odpočinku byla ve čtvrtek vyžadována větší míra kreativity při sestavování outfitů po vzoru 80. a 90. let minulého století. Třídy tak zaplavily vysoké culíky, ponožky v lodičkách a výrazné barvy nejen teplákových souprav.

 

Pátek popustil uzdu fantazii úplně. S pohádkovým dnem se ze školy stala pirátská loď, zámek a sídlo čarodějnic v jednom. Na chodbách se fotili skřítci, Krtečkové, Šmoulové i Pat a Mat a měli k tomu dobrý důvod. Parlament opět vyhlásil soutěž o nejlepší kostým. Do finále se probojovala pirátka, Srdcová královna z Alenky v říši divů, trojce Mimoňů a tři slepé myši z animovaného filmu Shrek.

 

Tímto gratulujeme Markétě Mikulecké, Anně Tran a Olze Lokvencové z 5.A, kterým bílé kožíšky vynesly v hlasování na Instagramu studentského parlamentu @gybuparlament první místo a které byly oceněny diplomy a sladkou odměnou.

 

Poděkování patří členům parlamentu, kteří se do organizace celé akce zapojili, ale také studentům, kteří si dali tu práci a drželi se zadaných témat, i když to ne vždy bylo snadné. Speciální díky si zaslouží outfity paní profesorky Chadimové a všech paní kuchařek, které byly skvělým zpestřením při čekání na výdej obědů.

 

Vzhledem k pozitivním ohlasům si akce letošního roku třeba budeme moci příštím školním roce zopakovat.
Přejeme krásné letní prázdniny.
-parlament-

 

V přiloženém odkazu na video nabízím alespoň střípek z této vydařené akce: Gybu-fashion-week.mp4

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti