Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Školní kolo olympiády ve španělštině

Již tradičně patřil konec února na GyBu školnímu kolu španělské olympiády.

Tímto si studenti nebilingvních i bilingvních tříd symbolicky připomněli, jak důležité je společné setkání mimo tradiční rozvrh. Po dlouhé době, kdy se většina soutěží konala v on-line prostoru, jsme tak mohli oslavit španělskou kulturu tváří v tvář.

Studenti nejprve absolvovali ve středu 23. února písemnou část pod vedením profesorek Moučkové a Fíšanové. Ve čtvrtek 24. února se výběr studentů zúžil a následovala ústní část. V porotě pro 1. kategorii zasedly profesorky Moučková a Paclíková. Vítězkou této kategorie se stala Nikola Meluzinová (4B), na 2. místě se umístila Veronika Vávrová (3A), na 3. místě byla Angelika Divišová (1D).


V porotě nejpočetnější 2. kategorie se studentům věnovaly profesorky Lenka Fíšanová a Gema de Miguel. 1. místo patřilo Jolaně Štraitové (7A), 2. místo Lilian Vlachynské (5B) a 3. místo Adéle Lukešové (7.A).


3. kategorie je určena studentům vyššího bilingvního gymnázia. V porotě zasedly profesorky Kateřina Krýzlová a Lucila González Alfaya. Na krásném 1. místě se umístila Ekaterina Nováková (5D), 2. místo patří Anně Reyttové (4D) a bronzová příčka Esther Melero Pavlíčkové (4D).

Všem, kteří se španělské olympiády účastnili, děkujeme za jejich úsilí a vítězům srdečně gratulujeme! Těšíme se na další ročník a věříme v úspěch našich nejlepších španělštinářů v krajském kole, které se bude konat v březnu. Na závěr si připomeňme citát českého básníka Jana Vrby: „Cizí jazyk nám nenabízí pouze jiná slova, ale jiný svět."

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti