Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

ÚSPĚCH TÝMU NAŠICH STUDENTŮ V SOUTĚŽI D-TESTU

Tým studentů našeho gymnázia ve složení Gabriel Pišvejc (vedoucí), Dominika Odvárková, Anna Reyttová, David Jagrik se umístil na 3. místě v soutěži dTestu Spotřeba pro život 2021 a vyhrál poznávací zájezd do Evropského parlamentu ve Štarsburku.

Studenti měli za úkol vytvořit vzorové vydání spotřebitelského časopisu. Museli přitom seznámit své čtenáře s tím, jaká rizika na ně číhají při neodpovědném používání nejen sociálních sítí. Naši studenti se svým časopisem Appbezpečí (možnou stáhnout v .pdf pod tímto článkem). v konkurenci desítek časopisů z celé ČR probojovali mezi tři nejlepší.

Pro případné zájemce o účast v dalším ročníku soutěže připojujeme další informace.

Soutěž Spotřeba pro život vyhlašuje největší česká spotřebitelská organizace dTest pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Českého telekomunikačního úřadu a místopředsedy Evropského parlamentu Marcela Kolaji. Je každoročně vypsána pro žáky středních škol a odborných učilišť, ale mohou se jí účastnit samostatně i studenti a žáci zapojení do různých forem mimoškolních odborných aktivit. Soutěžní kolektiv reprezentuje tříčlenný redakční tým a koordinátor z řad dospělých. Každá škola, jejíž studenti se do soutěže zapojili, obdrží navíc zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

V letošním ročníku soutěže museli studenti čtenářům svého časopisu vysvětlit, co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi máme. I na sociální sítě nahráváme velké množství osobních údajů. Proto se studenti měli věnovat mimo jiné tomu, že údaje jsou platidlem, které je směňováno za možnost využívat službu. Sociální sítě a další internetové společnosti někde své příjmy získat musejí, pokud poskytují služby zdarma ˗ primárním zdrojem je jim využívání osobních údajů uživatelů pro účely cílené a další reklamy. Studenti se také měli zaměřit na to, jak nastavit rovnováhu mezi online a off-line životem. Moderní technologie nám v mnohém usnadňují život. Nesmíme ale zapomínat, že mobilní zařízení mají sloužit nám, nikoliv my jim. Jsou dobrým sluhou, ale špatným pánem.

appezpeci-pdf.pdf

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti