Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Sportovní aktivity

Pro výuku tělesné výchovy a realizaci dalších aktivit slouží nadstandardní sportovní areál. Naši studenti, vyučující, ale i veřejnost mají k dispozici jednu velkou a jednu malou tělocvičnu, atletickou dráhu s umělým povrchem, hřiště na házenou, volejbal a dokonce 4 kurty na plážový volejbal. Z grantových prostředků MHMP bylo vybudováno hřiště s umělým povrchem na malou kopanou a zrekonstruována další venkovní sportoviště (běžecká dráha, hřiště na basketbal, doskočiště na skok vysoký i daleký…).

 

Při výuce tělesné výchovy se studenty využíváme i prostory FITCLUBU (tenisovou halu, squashovou halu, posilovnu). Srdečně Vás zveme k návštěvě FITCLUBU, který je určen v odpoledních hodinách i pro veřejnost a nabízí další sportovní vyžití a pohybové aktivity.

 

Školní areál (kromě hodin TV) využíváme k pravidelnému pořádání atletických závodů, volejbalových a fotbalových turnajů pro studenty školy. V rámci výuky TV se účastníme i turnajů mezi školami se studenty nižšího i vyššího gymnázia (viz výroční zpráva školy).

 

Sami studenti si organizuji fotbalovou GyBu ligu, při které spolu soutěží ve fotbale týmy našich studentů složené podle stanovených pravidel z dívek i z chlapců, případně i tým učitelů. Vítězové turnaje jsou slavnostně vyhlašováni a obdrží drobné ceny.

 

Zimní lyžařský výcvikový kurz organizujeme v rakouských Alpách. Kurzu se účastní studenti sekundy, potom kvinty a třetího ročníku španělského studia. Ve středisku Hinterstoder je cca 55 km sjezdových tratí všech obtížností. Středisko je vhodné pro začátečníky i sportovní lyžaře. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 600 – 2000 metrů nad mořem. Podrobnější informace o středisku naleznete na www.hiwu.at

 

Letní sportovní kurz pro předmaturitní ročníky probíhá v rekreačním areálu Malý Ratmírov u Jindřichova Hradce. Program je zaměřen převážně na aktivity v přírodě jako cyklistika, softbal, kanoistika. Vyzkoušíme si i orientační běh a ve volném čase si zahrajeme volejbal či fotbal.

 

Mgr. Daniela Horčáková, vyučující tělesné výchovy

V pátek 22. 9. se konalo úvodní kolo volejbalového poháru SŠ. Naši školu reprezentoval tým ve složení Katka Mikulecká, Markéta Mikulecká, Maruška Nováková, Katka Běhunková, Helča Králová, Johanka Spálená a Hanka Bartáková.

Číst více...

Dne 3.10. se konal 25. závod v přespolním běhu pro Prahu 4 pro žáky ZŠ a NG. Naše závodnice a závodníci  si opět vedli výborně.

Číst více...

Ve středu 27. 9. se konal v Edenu Atletický středoškolský pohár. Naši školu reprezentovali dívky i chlapci z vyššího gymnázia. Letos byla konkurence opravdu vysoká, neboť se přihlásilo 35 škol z celé Prahy. Závodnice i závodníci makali a vybojovali pro naši školu krásné 8. místo.

Číst více...

Dne 26. 9. 2023 se na ZŠ Jitřní konalo obvodní kolo Poprasku v Atletickém čtyřboji

Číst více...

Dne 15. 6 .2023 navštívili GYBU reprezentační trenéři, pánové Filip ml. a Filip st. z českého korfbalového svazu, a představili nám tuto specifikou hru, kde spolu nastupují dívky i chlapci společně. Možnost vyzkoušet si korfbal měli třídy 3.A, 1.A a 2.B, pro které byli připraveny ukázkové hodiny. Žáci nacvičovali základní herní dovednosti i hru samotnou s několika obměnami

Číst více...

Ve čtvrtek 22. 6. a v pátek 23. 6. 2023 se konaly atletické soutěže pro NG. Závodnice a závodníci se utkali v těchto disciplínách: 60m, 1000m/ 750m, skok daleký, skok vysoký a štafetový závod na 6 x 125m.

Číst více...

V pondělí 26. 6. se konal tradiční turnaj mezi třídami vyššího gymnázia. Soutěžila mezi sebou tříčlenná družstva. V letošním ročníku se zúčastnilo 16 družstev.

Číst více...

Do celopražského atletického finále 6 nejlepších družstev se ve své kategorii probojovaly oba naše dívčí týmy. Družstva soutěžila v disciplínách běh na 60m, 600m nebo 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí nebo hod kriketovým míčkem a ve štafetovém běhu 4 x 60 metrů.

Číst více...

Dne 11. 5. 2023 se naše škola zúčastnila pražského kola Přeboru škol v orientačním běhu.  

Závod se konal v Hostivařském lesoparku. Naše závodnice a závodnici se ve velké konkurenci neztratili. 

Číst více...

Dne 4. 5. a 5. 5. se naše škola zúčastnila obvodního kola Poháru rozhlasu. Závodníci měřili síly v různých atletických disciplínách.

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti