Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Sportovní aktivity

Pro výuku tělesné výchovy a realizaci dalších aktivit slouží nadstandardní sportovní areál. Naši studenti, vyučující, ale i veřejnost mají k dispozici jednu velkou a jednu malou tělocvičnu, atletickou dráhu s umělým povrchem, hřiště na házenou, volejbal a dokonce 4 kurty na plážový volejbal. Z grantových prostředků MHMP bylo vybudováno hřiště s umělým povrchem na malou kopanou a zrekonstruována další venkovní sportoviště (běžecká dráha, hřiště na basketbal, doskočiště na skok vysoký i daleký…).

 

Při výuce tělesné výchovy se studenty využíváme i prostory FITCLUBU (tenisovou halu, squashovou halu, posilovnu). Srdečně Vás zveme k návštěvě FITCLUBU, který je určen v odpoledních hodinách i pro veřejnost a nabízí další sportovní vyžití a pohybové aktivity.

 

Školní areál (kromě hodin TV) využíváme k pravidelnému pořádání atletických závodů, volejbalových a fotbalových turnajů pro studenty školy. V rámci výuky TV se účastníme i turnajů mezi školami se studenty nižšího i vyššího gymnázia (viz výroční zpráva školy).

 

Sami studenti si organizuji fotbalovou GyBu ligu, při které spolu soutěží ve fotbale týmy našich studentů složené podle stanovených pravidel z dívek i z chlapců, případně i tým učitelů. Vítězové turnaje jsou slavnostně vyhlašováni a obdrží drobné ceny.

 

Zimní lyžařský výcvikový kurz organizujeme v rakouských Alpách. Kurzu se účastní studenti sekundy, potom kvinty a třetího ročníku španělského studia. Ve středisku Hinterstoder je cca 55 km sjezdových tratí všech obtížností. Středisko je vhodné pro začátečníky i sportovní lyžaře. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 600 – 2000 metrů nad mořem. Podrobnější informace o středisku naleznete na www.hiwu.at

 

Letní sportovní kurz pro předmaturitní ročníky probíhá v rekreačním areálu Malý Ratmírov u Jindřichova Hradce. Program je zaměřen převážně na aktivity v přírodě jako cyklistika, softbal, kanoistika. Vyzkoušíme si i orientační běh a ve volném čase si zahrajeme volejbal či fotbal.

 

Mgr. Daniela Horčáková, vyučující tělesné výchovy

V týdnu od 8. do 13. 1. 2023 se třídy 2.A a 2.B zúčastnily LVK v rakouském středisku Hinterstoder.

Číst více...

Po dvouleté odmlce se znovu konal tradiční volejbalový turnaj smíšených třídních družstev.

Pro velkou účast se turnaj konal v tělocvičnách ZŠ Pošepného.

Přihlásilo se 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin a hrálo se systémem „každý s každým“.  Boje to byly dramatické, se spoustou neuvěřitelných výměn a bojovalo se o každý míč.

Číst více...

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 se uskutečnilo obvodní kolo Poháru pražských škol v basketbalu dívek, kategorie 8. a 9. třída. Náš tým, složený z výběru dívek 2.D, 3.B, 4.A a 4.B, se utkal s družstvy ZŠ Kavčí hory, ZŠ Plamínkova a ZŠ Jitřní.

Číst více...
Číst více...
Číst více...
Číst více...
Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti