Pokouším se připojit k serveru...
Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.
Dne 5. 5. 2023 se pro třídy 1ABD 3A 4BD a 6AB konala přednáška na téma “Chov obojživelníků a plazů v ČR”. Součástí přednášky byla ukázka živých živočichů.
Dne 2. 2. 2023 jsme pro studenty NG spolu s Ornitou zorganizovali přednášku o chovu slepic. Studenti se dozvěděli jak, pro mnohé zcela nečekaně, jsou inteligentní a učenlivé „obyčejné“ slepice.
Do národního kola postoupilo družstvo z 1B ve složení Johana Roubalová, Nina Lukešová, Klára Falker a Stephany Van de Venter. Družstvo doplnil Vojta Jahoda (budoucí 1B). Obsadili jsme krásné 8. místo z 15 družstev.
Exkurze se zúčastnili výběr zájemci o přírodu ze tříd: 1AB, 5A, 6AB. I přes mírnou nepřízeň počasí (hrozící i silný déšť, ale nakonec jen mrholení) jsme pozorovali více než 30 druhů organizmů (viz video).
V pátek 19. 5. se shromáždili studenti septim Biologicko-chemického semináře před Hlavovým ústavem, kde sídlí chemická sekce Přírodovědecké fakulty UK. Studentů se ujal pan prof. RNDr. Petr Hodek CSc. a paní RNDr. Veronika Hýsková Ph.D.
Letos se konalo krajské kolo Zlatého listu opět v botanické zahradě v Troji. Příjemné prostředí botanické zahrady dobarvilo atmosféru přírodopisné stezky. Zahrada byla v plném květu a počasí nám také přálo.
V úterý jsme se vydali na botanickou exkurzi se 3D, 5B a studenty nepovinné ekologie.
V sobotu jsme se vypravili na další jarní exkurzi, tentokrát na Pitkovickou stráň.
Sobotní exkurze proběhla v obci Petrov. Cesta vedla podél řeky Sázavy po naučné stezce. Cestou jsme určovali přírodniny a pobytové stopy
V sobotu 18. 2. 2023 jsme se po dlouhé době vrátili do Srbska.
Přednáška paní RNDr. Terezy Petruskové, Ph.D, která pracuje na přírodovědecké fakultě, nám představila různé formy dorozumívání v živočišné říši. Zájem byl veliký, přednáška byla velmi poutavá.
V úterý 24. 1. navštívili přírodovědné bloky oktáv genetické laboratoře dětské onkologie v Motole. Laboratořemi nás provázel prof. MUDr. Tomáš Eckschlager, DrSc.
Ve dnech 3. 11. a 4. 11. 2022 proběhlo krajské kolo ekologické olympiády.
V terénní práci bylo úkolem zmapovat úsek břehu Vltavy pod zoologickou zahradou a vytvořit naučnou ceduli na téma bobr (chráněný druh) a nutrie (invazivní druh).
Předposlední májovou sobotu jsme vyrazili na botanickou exkurzi podél Botičského a Pitkovického potoka. Nivní louka krásně kvetla.
Krajské kolo soutěže Zlatý list se uskutečnilo v botanické zahradě v pražské Troji. Atmosféra byla úžasná. Na přípravě stezky pomáhali i naši studenti.
Po dvouleté pauze se letos uskutečnila lesnická olympiáda prezenčně. Organizátoři ji měli pečlivě připravenou pro kategorii žáků mladších (28. 4.) i starších (29. 4.). Po testu ze znalostí lesnictví následovala praktická část, určování 20 přírodnin nebylo lehké.
V sobotu 19. března jsme se po dlouhé době vypravili do Petrova. Cílem exkurze bylo naučit se poznávat první jarní bylinky, stromy podle habitu a pupenů.
Krajské kolo Ekologické olympiády se konalo ve dvou dnech v prvním listopadovém týdnu.
V sobotu 3. října 2020 se opět v Šáreckém údolí konala přírodopisná soutěž, kterou tradičně na podzim pořádá Gymnázium Budějovická ve spolupráci s klubem mladých ochránců přírody.
V botanické zahradě v pražské Troji se v sobotu 19. září konalo náhradní krajské kolo Zlatého listu. Družstev soutěžilo málo, ale o to byla atmosféra uvolněnější a příjemnější.
Na začátku školního roku se od 1. do 4. září v Chaloupkách na Vysočině uskutečnilo celostátní kolo Ekologické olympiády.
Jako každým rokem jsme se i letos vypravili monitorovat netopýry zimující ve štolách v Srbsku. Cestou ke štolám jsme pozorovali vodní ptáky na řece Berounce a určovali přírodniny. Našli jsme pobytovou stopu bobra evropského (ohlodaný kmen stromu).
V sobotu jsme pořádali pracovní exkurzi do lesa v Psárech. Na lesostepní loučce jsme odlévali stopy zvířat a povídali si o tom, jak probíhá ekologická sukcese.