Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Erasmus+

microsoftteams-image (59)
Program Erasmus+
 umožňuje mezinárodní výjezdy a podporuje mezinárodní spolupráci. Přináší inovace do vzdělávání a v účastnících podporuje všeobecný rozvoj dovedností. Zpřístupňuje českým organizacím nenahraditelné zkušenosti ze zahraničí a pomáhá jim navázat cenné mezinárodní spolupráce.

 

Program Erasmus+ podporuje zahraniční vzdělávací aktivity určené pracovníkům z oblasti předškolního, primárního a sekundárního vzdělávání. 

Jedná se o strukturované kurzy, nebo například tzv. stínování či sledování průběhu výuky a dalších činností na školách a v jiných organizacích v zahraničí. Může jít o vysokoškolské vzdělávací instituce, orgány veřejného sektoru, výzkumné ústavy a organizace poskytující kurzy a školení. 

 

Program Erasmus+ je spravován Evropskou komisí (výkonným orgánem EU), Výkonnou agenturu pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast (EACEA), národními agenturami v programových zemích a národními kancelářemi v některých partnerských zemích. 

 

Naše škola obdržela dotaci 60 967 euro a uskuteční během 18 měsíců v roce 2023 a první poloviny 2024 celkem 30 výjezdů – zahraničních vzdělávacích kurzů.  

Na začátku dubna jsme společně s panem profesorem Foltýnkem navštívili Finsko, abychom se seznámili nejen s finským vzdělávacím systémem, ale také s tamější kulturou, lidmi a prostředím.

Číst více...

V dubnu jsem se zúčastnila šestidenního studijního pobytu v Dublinu pořádaného v rámci projektu Erasmus Plus agenturou Europass Teacher Academy. Cílem pobytu bylo seznámení se s teoretickou koncepcí a každodenní praxí irského vzdělávacího systému. Hlavní součást programu představovaly návštěvy několika státních středních škol v širším okolí Dublinu, účast ve vyučovacích hodinách a následný rozbor a diskuse jak s místními kolegy a studenty, tak s řediteli daných škol.

Číst více...

Umělá inteligence je fenomén, který bude čím dál víc ovlivňovat naše životy. Jako učitelé tedy musíme umět s AI pracovat a v co největší míře nabízet studentům nejrůznější možnosti využití.

Číst více...

Začátkem března jsem se zúčastnil metodického kurzu ve městě Nice na jihu Francie. Kurz byl velice intenzivní a získal jsem mnoho materiálu, který lze použít i ve výuce jiných jazyků. Co jsem na kurzu ocenil nejvíce, byl osobní přístup lektora a sdílení jeho bohatých pedagogických zkušeností v různých zemí z celého světa. Také jsem byl rád za možnost sdílet poznatky z praxe s ostatními kolegy v kurzu. Kurz zahrnoval nové metody výuky jazyka skrze smyslové orgány, aktivity na „prolomení ledů“, hodnocení studentů a sebereflexi. V neposlední řadě jsem se zdokonalil v jazyce, získal nové poznatky ze současného života ve Francii a objevil mnoho nových zdrojů pro rozvoj digitálních kompetencí.  

Lukáš Zapadlo 

Číst více...

In November 2024 I attended a course called Time to Act. Among the students attending the course were teachers of various subject, mainly English, but also Maths, Art and Science. The teachers who participated were from the Czech Republic (only me), Romania, Lithuania and France. I learned how to teach non formally, e.g. how to use in amd outdoor methods to eompower students´active participation. I studied and tested a various of techniques. One day we visited beuatiful sights near Lisbon, such as Casqai, Pompeii, Vesuv 

I enjoyed the stay very much. 

Číst více...

Poslední říjnový týden jsme se vydali na metodický kurz na Maltě. Kurz byl velice dobře organizován a za jeden týden jsme si připomněli spoustu důležitých věcí souvisejících s prací pedagoga.

Číst více...

Druhý říjnový týden se do islandského Reykjavíku sletělo 77 učitelů z 16 evropských zemí.  Na této velmi zajímavé akci byl přítomen i zástupce z učitelského sboru Gymnázia Budějovická.

Číst více...

Ve školním roce 2022/2023 se nám podařilo zapojit se do programu Erasmus určeného pro pedagogy. Vzhledem k tomu, že jsme měly již dost zkušeností z kurzů španělštiny ve Valencii, Granadě a Salamance, rozhodly jsme se tentokrát využít nabídky kurzu na exotickém Tenerife, jednom z Kanárských ostrovů.

Číst více...

Studijní pobyt v Granadě (4. 9. – 8. 9. 2023)

Kurz jsem našla na stránkách školy Montalbán a už první komunikace se školou mě přesvědčila, že šlo o dobrý výběr.

Číst více...

V předposledním srpnovém týdnu jsme v rámci programu Erasmus+ absolvovaly v maltském St. Julian´s pětidenní kurz Fluency & English Language Development, který organizovala společnost Executive Training Institute (ETI) Malta. ETI je součástí velké jazykové školy ESE a zaměřuje se cíleně na vzdělávání dospělých.

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti