Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Laboratorní práce z chemie

V listopadu se sešlo hned několik velmi zajímavých akcí nad rámec výuky chemie.

Číst více...

Žáci 4A při laboratorních pracích z chemie izolovali DNA z buněk dužniny banánů.

Číst více...

Napodobeninu ametystu připravili v laboratorních pracích žáci 4A . Použili za horka připravený nasycený roztok tetraboritanu sodného, do něhož přidali methylvioleť a zavěsili smotaný "chlupatý" drátek. Do 24 hodin vykrystalují pěkně blýskavé fialové krystaly, které připomínají ametyst.

Číst více...

V laboratorních pracích z chemie žáci 4A nejdříve z modré skalice a hydroxidu sodného připravili hydroxid měďnatý a ten tepelně rozložili na oxid měďnatý. Oxid měďnatý odfiltrovali, na filtru promyli vodou a nechali reagovat se zředěnou kyselinou chlorovodíkovou. Získaný roztok chloridu měďnatého na okenním parapetu volně krystaloval.

Číst více...

Žáci 4. B v rámci laboratorních prací z chemie z heptahydrátu síranu železnatého postupně připravili hydroxid železnatý, chlorid železnatý, chlorid železitý, hydroxid železitý a thiokyanatan železitý.

Číst více...

Při výuce elektrolýzy byla pomocí fotografií a videoprogramu seznámena třída 4. B s elektrolýzou vodného roztoku jodidu draselného.

Číst více...

Do výuky chemie v nižším gymnáziu byl zařazen nový efektní pokus. Jedná se o elektrolýzu chloridu cínatého v rámci výuky oxidačně redukčních reakcí.

Číst více...

Žáci 4. B v rámci laboratorních prací z chemie dostali za úkol připravit heptahydrát síranu kobaltnatého. Tato anorganická látka se označuje také jako červená skalice. Hydráty síranu kobaltnatého jsou oranžové až červené.

Číst více...

Hodiny moderní chemie jsou projektem VŠCHT, jehož hlavním cílem je ukázat středoškolským studentům, jak může být chemie zajímavá,a zároveň je nalákat ke studiu chemie.

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti