Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Laboratorní práce z biologie

V laboratorních pracích z biologie studenti 5. ročníku 8letého studia pozorovali tzv otiskový preparát spodní strany listu ibišku s dobře viditelnými průduchy i svrchní strany listu, kde průduchy nejsou.

Číst více...

V laboratorních pracích z biologie studenti 5. ročníku 8letého studia pozorovali osmotické jevy na buňkách pokožky čevené odrůdy cibule kuchyňské. Nejprve si všímali chování buněk při prosátí slané vody pod krycí sklíčko (hypertonické prostředí) a potom chování buněk při promytí destilovanou vodou (hypotonické prostředí).

Číst více...

V laboratorních pracích z biologie studenti 5. ročníku 8letého studia pozorovali tzv otiskový preparát spodní strany listu zelence s dobře viditelnými průduchy i svrchní strany listu, kde průduchy nejsou.

Číst více...

V laboratorních pracích z biologie studenti 5. ročníku 8letého studia pozorovali aerenchym na příčném řezu sítinou.Byly dobře vidět hvězdicovité buňky i velké interceluláry.

Číst více...

V laboratorních pracích z botaniky studenti 5. A zjišťovali, jak vypadají pod mikroskopem celkem tvrdá zrníčka, která cítí, když jedí hrušky.

Číst více...

V laboratorních pracích z biologie studenti 5. A v rámci výuky botaniky připravili dočasný preparát škrobových zrn, která získali z oddenkových hlíz lilku bramboru. Škrobová zrna pozorovali a pořídili jejich nákres.

Číst více...

V rámci výuky fyziologie rostlin studenti 5. A ze suknice červené cibule zhotovili vodní preparát. Zjistili, že centrální vakuola s antokyany vyplňuje celou buňku.

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti