Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

NO BACKPACK DAY

V úterý 31. května 2022 se na půdě Gymnázia Budějovická konal NO BACKPACK DAY. Tradice dne bez batohů vznikla v USA již před deseti lety, kdy Mongai Fankam, studentka základní školy v Severní Karolíně, přesvědčila tamní vedení, aby věnovalo kamerunským dětem batohy a školní potřeby, pokud severokarolínští studenti jeden den sami dorazí bez batohů a učebnice si přinesou v ruce nebo v plastových taškách.

Dnes už ale nejde tolik o agitaci za miliony žáků z celého světa, kteří si z finančních důvodů nemohou batoh dovolit, jako spíš o způsob, jak si zpříjemnit například období pololetních prací.

 

Za tímto účelem vyhlásil akci i náš studentský parlament. Aby žáci měli motivaci být kreativní, odstartoval také soutěž na svém Instgramu @gybuparlament o nejlepší „nebatoh". Jak stálo na plakátech vyvěšených po škole i v MS Teams, jediným limitem se stala velikost vstupních dveří.

 

Originálních náhrad za školní aktovky se sešlo opravdu mnoho. Kromě těch pojízdných, jakými byly nákupní vozíky, popelnice, stavební kolečka, dětské kočárky nebo dětská Dino Tatra, se objevily i batohy inspirované domácími pracemi, jako odpadkové koše nebo kbelíky od mopu. Nechyběla ani taška na golfové hole, pytel na plyšáky ve tvaru Medvídka Pú nebo přepravky na domácí mazlíčky.

 

Stručně řečeno, výběr finalistů neměl parlament vůbec jednoduchý. Nakonec se usnesl na věšáku na prádlo, sedátku pro děti ve tvaru rotujícího vejce, rychlovarné konvici a base od piva. Konečného vítěze už si studenti vybrali v hlasování na výše zmíněném Instagramu sami. Velká gratulace tak patří Kláře Obadalové z 5B s jejím vajíčkovým sedátkem; parlament jí předal diplom i s malou sladkou odměnou z vlastních zdrojů. Poděkování patří také všem členům parlamentu, kteří se do organizace celé akce zapojili.

 

Vzhledem k velkému pozitivnímu ohlasu mezi studenty i některými kantory je v plánu No backpack day zopakovat i v příštím školním roce. Ještě letos se studenti mohou těšit na takzvaný FASHION WEEK, který se uskuteční 13. až 17. června 2022.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti