Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT

Gymnázium, Praha 4,
BUDĚJOVICKÁ 680

Rozvrh Suplování Bakaláři Jídelna

Sportovní kurzy

 
 

Pro výuku tělesné výchovy a realizaci dalších aktivit slouží nadstandardní sportovní areál. Naši studenti, vyučující, ale i veřejnost mají k dispozici jednu velkou a jednu malou tělocvičnu, atletickou dráhu s umělým povrchem, hřiště na házenou, volejbal a dokonce 4 kurty na plážový volejbal. Z grantových prostředků MHMP bylo vybudováno hřiště s umělým povrchem na malou kopanou a zrekonstruována další venkovní sportoviště (běžecká dráha, hřiště na basketbal, doskočiště na skok vysoký i daleký…).

Při výuce tělesné výchovy se studenty využíváme i prostory FITCLUBU (tenisovou halu, squashovou halu, posilovnu). Srdečně Vás zveme k návštěvě FITCLUBU, který je určen v odpoledních hodinách i pro veřejnost a nabízí další sportovní vyžití a pohybové aktivity.

Školní areál (kromě hodin TV) využíváme k pravidelnému pořádání atletických závodů, volejbalových a fotbalových turnajů pro studenty školy. V rámci výuky TV se účastníme i turnajů mezi školami se studenty nižšího i vyššího gymnázia (viz výroční zpráva školy).

Sami studenti si organizuji fotbalovou GyBu ligu, při které spolu soutěží ve fotbale týmy našich studentů složené podle stanovených pravidel z dívek i z chlapců, případně i tým učitelů. Vítězové turnaje jsou slavnostně vyhlašováni a obdrží drobné ceny.

Zimní lyžařský výcvikový kurz organizujeme v rakouských Alpách. Kurzu se účastní studenti sekundy, potom kvinty a třetího ročníku španělského studia. Ve středisku Hinterstoder je cca 55 km sjezdových tratí všech obtížností. Středisko je vhodné pro začátečníky i sportovní lyžaře. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 600 – 2000 metrů nad mořem. Podrobnější informace o středisku naleznete na www.hiwu.at

Letní sportovní kurz pro předmaturitní ročníky probíhá v rekreačním areálu Malý Ratmírov u Jindřichova Hradce. Program je zaměřen převážně na aktivity v přírodě jako cyklistika, softbal, kanoistika. Vyzkoušíme si i orientační běh a ve volném čase si zahrajeme volejbal či fotbal.

 

Mgr. Daniela Horčáková, vyučující tělesné výchovy

V následujících přílohách najdete formuláře, které je nutné odevzdat před nástupem na lyžařský kurz.

Číst více...

Naše škola jako každoročně pořádala sportovní kurz. Vzhledem k velkému počtu studentů jsme kurz rozdělili do dvou rekreačních středisek. Skupina 5. D, 3. F a pedagogové M. Voračka, D. Nadějová, J. Malinová a Z. Halamásek vyrazili do Malého Ratmírova. Skupina 7. A, 3. E a pedagogové P. Kuba, D. Horčáková, K. Vinohradníková a instruktor Vítek Voltr odjela do Horní Pěny.

Číst více...

Naše škola se 13. a 15. května účastnila atletických závodů s názvem Pohár rozhlasu. Soutěžilo se v disciplínách 4 x 60 m, 60 m, skok vysoký, skok daleký, hod kriketovým míčkem, vrh koulí, běh 600 m až 1500 m.

Číst více...

Ve středu 20. 2. se zúčastnil výběr dívek tříd 1. B, 2. A a 2. B obvodního kola basketbalového turnaje v kategorii 6. a 7. třída ZŠ včetně odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Číst více...

V týdnu od 13. do 18. 1. 2019 se třída 2. A zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu v rakouském Hinterstoderu.

Číst více...

V týdnu od 6. do 11. 1 . 2019 se třída 2. B zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu v rakouském Hinterstoderu. Kurz probíhal za neobvyklých sněhových podmínek.

Číst více...

Dne 19. 12. 2018 se na GYBU konal tradiční vánoční turnaj třídních družstev ve volejbale. 

Číst více...
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
IČO: 00335479, IZO: 000335479

Ředitelka školy
PaedDr. Bednářová Zdeňka
+420 227 053 121
zdenka.bednarova@gybu.cz
Všechna práva vyhrazena ©2022 Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 | Prohlášení o přístupnosti